تبلیغات
http://upload.tehran98.com/img1/rwwk2ikt9l2ihr0v7vj3.png
بهترین از جدید ها - تعریف حجاب از زبان شبکه ی من و تو به زبان ساده
بهترین از جدید ها
بهترین جدیدها دانلود,فیلم,اخبار روز,برنامه(کامپیوتر ,موبایل,تبلت,آی پاد,آی پد),انواع بازی(کامپیوتر ,موبایل,تبلت,آی پاد,آی پد,ایکس باکس,انواع پلی استیشن),خبر های ورزشی,سیاسی,اقتصادی,اجتماعی,فرهنگی و... همه را از ما بخواهید ***بامدیریت جلال صادقی**** نظر فراموش نشه
http://newbests>mihanblog>/do.php?imgf=1358155177771.gif
شبکه من و تو  همزمان با سالگرد "کشف حجاب رضاخان در ایران" با پخش مستندی به نام" حجاب به زبان ساده" تلاش کرد با طرح شبهاتی بی اساس پیرامون "حجاب" زنان ایرانی را با عقب گردی بیش از 50 سال به کشف "حجاب" سوق دهد. لطفا ادامه ی این خبر را در ادامه ی مطلب بخوانید....

با تشکر مدیریت وبلاگ: جلال صادقی                                 


شبکه "من و تو" ارگان رسمی دولت انگلیس، از جمله شبکه های رسانه ای دشمن است که با هدف اجرایی کردن نظریه " میشل هولباگ" و "پروتکل صهیونیستی" با هزینه دولت انگلیس راه اندازی شد.


این شبکه، همزمان با سالگرد "کشف حجاب رضاخان در ایران" با پخش مستندی به نام" حجاب به زبان ساده" تلاش کرد با طرح شبهاتی بی اساس پیرامون "حجاب" زنان ایرانی را با عقب گردی بیش از 50 سال به کشف "حجاب" سوق دهد.
در ادامه مجری "من و تو" با طرح این سوال که «الان آنچه که برای خیلی ها مسئله شده این است که "اگر یک زن مسلمان حجاب را رعایت نکند آیا از نظر اسلام کسی حق مجازات او را دارد"؟»، در قالب یک عالم و مجتهد دینی ظاهر شده و بدون ارائه سند و مدرکی صرفا مدعی می شود: «پاسخ به این سوال منفی است، از نظر اسلام مسلمانی که داشتن حجاب را رعایت نکند فقط در دنیای آخرت مجازات می شوند و در این دنیا فقط از جنبه معنوی از برخی نعمت های خداوند محروم خواهد شد[!] و هیچ مجازاتی برای او در دنیا در نظر گرفته نمی شود[!].»


در خصوص ادعاهای مطرح شده در این مستند چند نکته قابل تأمل است.

نکته اول: اینکه گفته شود "ادله قرآنی" برای وجوب "حجاب" نداریم این ظن و گمان‌ها در اذهان برخی از متأخرین، روشنفکرها و اشخاصی به وجود می‌آید که می‌خواهند دین را به شکلی مثله کنند. آن‌ها در واقع می‌خواهند حقایق دینی را آرام‌ آرام از جامعه و مردم بگیرند و به همین دلیل این تحلیل‌ها و مطالب خیالی را بیان می‌کنند.


در دو سوره‌ مبارکه «احزاب» و «نور» آیاتی راجع به مسئله‌ حجاب وجود دارد. درآیه 59 سوره‌ مبارکه‌ احزاب آمده است: «یَأَیهَا النَّبىُّ قُل لاَزْوَجِک وَ بَنَاتِک وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِن جَلَبِیبِهِنَّ؛ اى پیامبر، به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو جلباب‌های خود را بر خویش فروافکنند، این کار براى این است که معلوم شود که این‌ها اهل عفاف و پاکدامنی‌اند و مورد آزار قرار نگیرند.»

منظور از «نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ» در این آیه به دلیال اطلاق (یعی بدون قید وشرط بودن) تمام زن‌های انسان‌های مؤمن تا روز قیامت است؛ و هر زنی که ایمان به خدا دارد باید خودش را با جلباب بپوشاند. جلابیب جمع جلباب است و اگر انسان منصفی و محققی به لغت‌نامه‌ها، اشعار و کتب تاریخی مراجعه کند، چند نکته را به خوبی می‌تواند بفهمد.
برخی گفته اند جلباب همان مقنعه است اما جلباب با مقنعه یا خِمار فرق دارد. خِمار یک مقدار از مقنعه و جلباب از هر دوی آن‌ها بلندتر است. اگر از تمام روایات استفاده کنیم، در می‌یابیم جلباب از سر تا روی پا را می‌پوشاند.


در موضوع رفتن حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) به مسجد و خواندن آن خطبه‌ تاریخی آمده است که «لاثت خمارها واشتملت بجلبابها» حضرت اول خمارش را محکم به سرش پیچید و بعد جلبابش را انداخت. از این روایت معلوم می‌شود که جلباب غیر از خمار است.


نکته دوم: در این مستند ادعا می شود که "حجاب یک امر خصوصی" است و دین اسلام به طور کلی حجاب را به عنوان یک "رعایت شخصی" به زنان مسلمان توصیه کرده است" که در پاسخ باید گفت: که حجاب نه تنها یک امر "شخصی وخصوصی" نیست  بلکه از نگاه دین حجاب اساساً به دلیل حفاظت از حریم افراد یک امر کاملا "اجتماعی" است. 


بنابر این اگر حجاب یک امر فردی بود، زن باید در زمان تنهایی یا مثلاً در مقابل همسرش و افراد محرم هم با حجاب می‌بود. در حالی که این طور نیست. اما زمانی که او در جامعه حضور پیدا می‌کند و پای غیر یا به تعبیر دینی‌اش نامحرم به میان می‌آید، باید حجاب داشته باشد. این یعنی اینکه حجاب یک امر اجتماعی است. پس نمی‌توانیم بگوییم که حجاب یک حکم فردی است. نماز و حجاب را نمی شود با هم قیاس کرد چرا که اثر بدحجابی مثل بی‌نمازی نیست که عمدتاً به فرد برگردد بلکه به کل جامعه بر می‌گردد، از این رو اسلام جلوی گسترش آن را قویاً می‌گیرد.

نکته سوم: گفته شده است "حکومت اجازه ندارد زنان را اجبار به حجاب نماید" در این باره باید گفت: احکام اسلام برای اجرا آمده‌اند، نه برای اینکه فقط به عنوان یک قانونی ذکر شوند. خداوند در آیه 41 سوره‌ حج می‌فرماید: «الذین إن مکناهم فی الأرض أقاموا الصلاه وآتوا الزکاه وأمروا بالمعروف ونهوا عن المنکر ولله عاقبة الأمور»: یاران خدا کسانى هستند که هر گاه در زمین به آن‌ها قدرت بخشیدیم، نماز را بر پا مى‏دارند و زکات را ادا مى‏کنند و امر به معروف و نهى از منکر مى‏نمایند و پایان همه کارها از آن خداست.


پس این اشتباه بزرگی است که برخی می‌گویند این مسائل ربطی به حکومت ندارد. کسانی که چنین ادعایی دارند به این آیه‌ شریفه‌ سوره‌ حج چطور پاسخ می‌دهند؟ این آیه می‌فرماید، مومنانی که متصدی حکومت اسلامی شدند باید در یک سطح گسترده امر به معروف و نهی از منکر کنند و وظیفه‌ی آن‌ها در این موضوع با وظیفه‌ اشخاص و افراد عادی تفاوت دارد و بسیار از آن مهم‌تر است.

شبکه من و تو به زبان ساده
نکته آخر: اگر بخواهیم به "زبان ساده" جمع بندی ای نسبت به مستند "حجاب به زبان ساده" ارائه دهیم باید بگوییم این مستند چکیده فعالیت هدفمند شبکه "من و تو" نسبت به خانواده است که محور حجاب در کنار ترویج اباحه گری و شرب خمر، بیشترین حجم را چه از نظر تولیدات سمعی و چه بصری به خود اختصاص داده است.
همانطور که اشاره شد دشمن بر اساس نظریه " میشل هولباگ" و "پروتکل صهیونیستی" به صورت آگاهانه و مدیریت ‌شده در صدد متزلزل کردن جایگاه زن ایرانی به عنوان محور ستون خانواده است چرا که دین اسلام با معاف کردن زن از فعالیت های اقتصادی وظیفه خطیر تربیت نسل ها را به زنها محول کرده تا جامعه ای شکوفا از دامن آنها رشد پیدا نماید.

نوع مطلب : اخبار جدید، 
برچسب ها : شبکه ی من و تو، حجاب به زبان ساده در من و تو، من و تو ضد حجاب، من و تو ضد اسلام، تعریف حجاب از شبکه ی من و تو،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 20 دی 1391
جمعه 24 آذر 1396 05:12 ب.ظ
سلام! آیا می دانید اگر هر پلاگین برای کمک به SEO ایجاد کند؟
من تلاش می کنم که وبلاگ من را برای برخی از کلمات کلیدی هدفمند رتبه بندی کنم، اما نتیجه های بسیار خوبی را نمی بینم.
اگر می دانید از هر سهم لطفا به اشتراک بگذارید. قدردانی
آی تی!
دوشنبه 13 آذر 1396 06:51 ب.ظ
من می دانم که این صفحه وب مقالات مرتبط با کیفیت یا بررسی ها و داده های اضافی را ارائه می دهد، آیا وب سایت دیگری وجود دارد که کیفیت این موارد را فراهم می کند؟
سه شنبه 30 آبان 1396 06:36 ب.ظ
این واقعا یک بخش خوب و مفید از اطلاعات است. من راضی هستم
شما این اطلاعات مفید را با ما به اشتراک گذاشتید لطفا ما را به روز نگه دارید مثل این.
با تشکر برای به اشتراک گذاری
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 12:28 ق.ظ
I have learn several excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
I wonder how a lot effort you put to create this kind of excellent informative web site.
شنبه 19 فروردین 1396 07:13 ب.ظ
What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how about unpredicted emotions.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : جلال صادقی
نویسندگان
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای بهترین از جدید ها محفوظ است